МВФ погіршив прогноз інфляції для України

МВФ очікує в Україні більшої інфляції на кінець цього року, але водночас залишає незмінним прогноз щодо росту економіки.

____364_650x410

Згідно із оприлюдненими 13 листопада оновленими прогнозами фонду для європейського регіону, українська економіка, як і передбачалося, цього року зросте на 2%. А от інфляція перевищить прогноз і сягне 12,8%, інформує bbc.com. На думку експертів МВФ, це пов’язано із зростанням мінімальної зарплатні. Через це зросла й середня заробітна плата в Україні.

«Зростання номінальної зарплати в середньому становить 35% у 2017 році, відображаючи подвоєння мінімальної зарплати і велике зростання зарплат держслужбовців. Це стимулює велике зростання вартості робочої сили і несе ризик прискорення інфляції», — йдеться у прогнозі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хлопці украй важкі»: в Одесі збирають кров для двох бійців АТО

У жовтні річна інфляція в Україні становила 14,6%. Проте до кінця року, як очікує уряд, зростання цін уповільниться, а інфляція не перевищить 12,9%. У Національному банку дають оптимістичніший прогноз — 12,2%.
Бюджет 2017 року розраховано на інфляції у 8,1% і зростанні ВВП у 3%.

Ще на початку року оглядачі попереджали, що ухвалене урядом рішення про подвоєння мінімальної зарплатні до 3200 грн, закладених у бюджет, може призвести до пришвидшення інфляції. Проте в уряді заявляли, що навіть якщо ціни і зростатимуть, то повільніше, ніж зарплати.

Підвищення «мінімалки» на початку року дозволило урядові зібрати більше податків, аби у жовтні підвищити пенсії. А «блокада» торгівлі із непідконтрольними Києву територіями Донецької та Луганської областей, як виглядає, поки що не мала значного впливу на економіку, всупереч прогнозам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФОТО ДНЯ: И только Медведев не смог правильно пожать руки на саммите в Маниле +ВИДЕО

Оприлюднення оновленого пронозу від МВФ співпало із новими прогнозами рейтингової агенції S&P, експерти якої вважають, що інфляція в Україні цього року перевищить 14%, а ВВП зросте на 2,2%.