У п’ятницю послам країн ЄС роз’яснять положення нового закону про освіту

У п’ятницю відбудеться зустріч із послами ЄС в Україні для роз’яснення їм деталей нового закону про освіту щодо мови навчання представників нацменшин.

____14526_650x410_2_650x410

Про це повідомив перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко перед засіданням уряду, передає УНІАН. «Ми в п’ятницю зустрічаємося з усіма країнами, які зацікавленні, біля 12 години дня (в МЗС – Ред.)»,- сказав Пристайко.

Він уточнив, що на зустрічі буде більше ніж 5 послів, і що МЗС України отримало ноти від Угорщини, Румунії та Польщі. Дипломат додав, що послів України в Угорщині та Румунії викликали для надання пояснень.

Деякі країни вважають, що Україна має забезпечити навчання іноземними мовами, сказав Пристайко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СМИ — в Украину прибыло первое судно с углем из США

«Те що ми взяли на себе зобов’язання — в загальному, це навчання мов, тобто ми готові надати можливість всім людям навчатися мові як такій. Це не означає, що до кінця ми маємо навчати цією конкретною мовою, умовно, географії, математиці, фізиці»,- уточнив Пристайко.

Як відомо, 5 вересня Рада ухвалила закон про освіту, який розпочинає реформу освіти в Україні. Закон, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землю накриє найпотужніша за останні 20 років магнітна буря